KUP ONLINE!

Mezoterapia igłowa

Na czym polega zabieg

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, uwielbianym przez pacjentki Kliniki Strzałkowski. Stosowana jest przez nas zarówno metoda próżniowa, jak i igłowa i mikroigłowa. Zabieg polega na śródskórnym podawaniu małych dawek nieusieciowanego kwasu hialuronowego, koktajli rewitalizujących bądź osocza bogatopłytkowego – za pomocą ostrzykiwania bądź mikronakłuwania. To najszybsza metoda dogłębnego nawilżenia skóry oraz bazowy zabieg przeciwstarzeniowy, który warto zacząć stosować regularnie już w młodym wieku. Polecamy go też w okresach przejściowych, tj. po lecie i wiosną, aby zrewitalizować, odświeżyć, rozświetlić i wzmocnić przesuszoną słońcem, mrozem, ogrzewaniem czy klimatyzacją skórę.

Jak wygląda zabieg?

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

W Klinice Strzałkowski mezoterapię wykonujemy trzema metodami:

 • Klasyczna mezoterapia – za pomocą cienkiej igły, którą wprowadza się preparat w odstępach co 5-10 mm; stosuje się różne techniki iniekcji, dobierane do obszaru podania, preparatu i wskazań, np. metoda grudkowa, nappage, liniowa itp.; aby zminimalizować ból towarzyszący nakłuwaniu, wcześniej nakładany jest na skórę krem znieczulający;
 • Wieloigłowa mezoterapia próżniowa Vital Injector 2 – to innowacyjne urządzenie pozwala precyzyjnie podawać mikrodawki preparatu, a dzięki specjalnemu systemowi próżniowemu sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny (wykonuje się go bez znieczulenia) i nie pozostawia grudek ani siniaków;
 • Mezoterapia mikroigłowa Dermapen – wykorzystuje opatentowaną technologię pulsujących mikroigieł, które pozwalają na precyzyjne, równomierne, efektywne i bezpieczne mikronakłuwanie skóry o kontrolowanej ilości – to aż 1920 mikronakłuć na sekundę, dzięki czemu zabieg jest szybszy i bardziej komfortowy dla pacjenta, dodatkowo wywołane nakłuwaniem mikrourazy stymulują przebudowę i regenerację skóry.

Zabieg mezoterapii zwykle wykonujemy na twarz, szyję i dekolt, to też świetna metoda nawilżenia przesuszonej skóry dłoni. Stosując odpowiednio dobrane preparaty możemy również wykonać mezoterapię skóry głowy w celu leczenia łysienia i nadmiernego wypadania włosów.

W Klinice Strzałkowski stosujemy preparaty do mezoterapii uznanych producentów, aby zapewnić naszym pacjentom bezpieczny i skuteczny zabieg. Są to m.in.:

CytoCare 532 – silnie rewitalizujący koktajl aż 55 różnych składników przeznaczony dla skóry potrzebującej intensywnego nawodnienia i odżywienia. Dzięki działaniu kompleksu witamin, minerałów oraz aminokwasów zawieszonych w kwasie hialuronowym zapewnia skórze dogłębne nawilżenie oraz promienny, świeży wygląd. Preparat ten został wyróżniony nagrodą Perły Dermatologii Estetycznej w roku 2017.

RevitaCare StretchCare – to połączenie kwasu hialuronowego, witaminy B5 oraz innowacyjnego antyoksydantu DMAE, który poprawia naprężenie tkanek; kompozycja ta ma działanie ujędrniające i liftingujące, zapewnia skórze elastyczność i poprawę napięcia.

Fillmed by Filorga NCTF HA – uznawany za „kultowy” koktajl do mezoterapii zawiera ponad 50 składników aktywnych, takich jak witaminy, koenzymy, aminokwasy, kwasy nukleinowe czy minerały, a jego skład pozostaje niezmienny od ponad 40 lat! NCTF® nagrodzony został Perłą Dermatologii Estetycznej przez lekarzy dermatologów. Terapia z wykorzystaniem NCTF jest czysto biologiczna, co wyróżnia ten preparat od większości dostępnych na rynku. Silnie właściwości rewitalizujące zapewniają szybko widoczny efekt odmłodzenia i poprawy kondycji skóry.

Bestsellerowe koktajle NCTF dr Franciszek Strzałkowski wykorzystał też do stworzenia własnej autorskiej terapii Deep Meso Sensation – połączenie kilku starannie dobranych preparatów i kilku technik podania pozwala na całościowe podejście do rewitalizacji skóry metodą mezoterapii.

Dermaheal – to tzw. mezoterapia peptydowa, która wykorzystuje ukierunkowane na rozwiązywanie różnych problemów skóry właściwości peptydów biomimetycznych. W Klinice Strzałkowski proponujemy pacjentom różne preparaty z tej gamy, np. Dermaheal SR (redukcja zmarszczek, poprawa elastyczności skóry), Dermaheal HSR (działanie przeciwzmarszczkowe, silne nawilżenie, zmniejszenie porów), Dermaheal HL (przeciwko wypadaniu włosów).

Osocze bogatopłytkowe – to autologiczny preparat pozyskiwany z krwi pacjenta, który również możemy podawać metodą mezoterapii. Ma silne właściwości regeneracyjne, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, redukuje drobne zmarszczki, ujednolica koloryt i wyrównuje strukturę. PRP stosowane jest również w mezoterapii skóry głowy.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu

W zależności od preparatu i wskazań mezoterapia zapewnia:

 • natychmiastowe, dogłębne nawilżenie skóry,
 • poprawę gęstości skóry i odbudowę jej struktury,
 • poprawę jędrności i elastyczności skóry,
 • wygładzenie drobnych zmarszczek,
 • rozświetlenie skóry, nadanie jej wypoczętego wyglądu,
 • ujednolicenie kolorytu skóry,
 • ochronę przed stresem oksydacyjnym.
Wskazania do zabiegu

Wskazania do zabiegu mezoterapii:

 • Profilaktyka przeciwstarzeniowa
 • Skóra sucha i przesuszona
 • Objawy fotostarzenia
 • Skóra narażona na działanie słońca
 • Skóra wystawiana na zanieczyszczenia
 • Drobne zmarszczki
 • Utrata elastyczności i jędrności
 • Szary, zmęczony koloryt skóry, brak blasku
 • Rozszerzone pory, zaskórniki
 • Skóra narażona na działanie wolnych rodników
 • Skóra palacza
 • Skóra wymagająca rewitalizacji po lecie bądź po zimie
Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Alergia
 • Cukrzyca
 • Zmiany skórne (opryszczka, trądzik)
 • Infekcje skórne, stany zapalne
 • Uczulenie na składniki stosowane w preparatach
 • Choroby nowotworowe
Czy zabieg trzeba powtarzać?

Czy zabieg trzeba powtarzać?

Już jeden zabieg przynosi poprawę nawilżenia skóry i nadaje jej bardziej zdrowy, promienny wygląd, jednak najlepsze efekty uzyskujemy wykonując mezoterapię w serii 4 powtórzeń co 3-4 tygodnie (lub według schematu indywidualnie zaleconego przez lekarza). Taką terapię warto powtórzyć minimum raz w roku, np. po lecie.

Czas trwania zabiegu

Czas trwania zabiegu

Samo nakłuwanie skóry – w zależności od metody – nie przekracza 20 minut. Do tego należy doliczyć czas potrzebny na zadziałanie kremu znieczulającego (min. 30 minut).

zalecenia po zabiegu

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, opuchnięta i tkliwa, a w przypadku mezoterapii wykonywanej klasyczną metodą z użyciem cienkiej igły – może trochę krwawić w miejscach wkłuć, jest też większe ryzyko wystąpienia siniaków. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja pozabiegowa w domu:

 • dbaj o higienę skóry – unikaj dotykania jej dłońmi, zmień na czystą poszewkę poduszki, na której śpisz,
 • tego samego dnia, w którym wykonywany jest zabieg, nie myj skóry ani nie nakładaj na nią żadnych kosmetyków,
 • od kolejnego dnia możesz myć skórę łagodnym środkiem myjącym, stosuj też przez co najmniej 3-5 dni kremy regenerujące i przyspieszające jej gojenie się,
 • możesz też następnego dnia nałożyć makijaż, jeśli jest taka konieczność,
 • chroń skórę przed słońcem stosując kremy z wysokim filtrem SPF – w miejscach wkłucia jest ona bowiem bardziej uwrażliwiona na działanie promieni UV.
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Pokaż pełną treść
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez: Klinika Strzałkowski z siedzibą w Warszawie, ulica Dzielna 21 lok. 16, 01-029 Warszawa, tel.: +48 22 241 13 88 moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych i handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Klinika Strzałkowski z siedzibą w Warszawie, ulica Dzielna 21 lok. 16, 01-029 Warszawa, tel.: +48 22 241 13 88 danych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. kontakt@klinikastrzalkowski.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Klinika Strzałkowski z siedzibą w Warszawie, ulica Dzielna 21 lok. 16, 01-029 Warszawa, tel.: +48 22 241 13 88.
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Pokaż pełną treść
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez: Klinika Strzałkowski z siedzibą w Warszawie, ulica Dzielna 21 lok. 16, 01-029 Warszawa, tel.: +48 22 241 13 88 moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych i handlowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Klinika Strzałkowski z siedzibą w Warszawie, ulica Dzielna 21 lok. 16, 01-029 Warszawa, tel.: +48 22 241 13 88 danych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, kierując wiadomość na adres e-mail Administratora tj. kontakt@klinikastrzalkowski.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Przysługują Ci w związku z tym wszystkie prawa wynikające z RODO, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia lub sprzeciwu co do ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Klinika Strzałkowski z siedzibą w Warszawie, ulica Dzielna 21 lok. 16, 01-029 Warszawa, tel.: +48 22 241 13 88.