Redukcja zmarszczek Warszawa – zapraszamy do Klinik Strzałkowski


Zmarszczki są głównym objawem starzenia, powstającym wskutek ubytku kolagenu w skórze i utraty jędrności.

Pierwsze zmarszczki – tzw. kurze łapki w kącikach oczu – pojawiają się już w wieku ok. 25-30 lat, bo właśnie wtedy z fizjologicznego punktu widzenia zaczyna się proces starzenia. Mają one charakter zmarszczek mimicznych i szczególnie widoczne są u osób lubiących się śmiać i o bogatej mimice. Mogą też być widoczne poziome linie czoła czy lwia zmarszczka. W młodym wieku zmarszczki te prostują się, gdy mięsień odpowiedzialny za grymas mimiczny nie pracuje.

W wieku ok. 30-40 zmarszczki mimiczne pogłębiają się i utrwalają, zaczynają też uwidaczniać się zmarszczki będące efektem powolnego wiotczenia i opadania tkanek, np. bruzdy nosowo-wargowe.

W wieku ok. 50 lat pojawiają się głębokie bruzdy nosowo-wargowe, fałdy marionetki, tzw. obręcze Wenus na szyi oraz siateczka drobnych zmarszczek na dekolcie, zwłaszcza u osób lubiących się opalać.

U kobiet powyżej 60. roku życia na skutek ścieńczenia skóry i zaniku tkanki podskórnej pojawiają się zmarszczki atroficzne i grawitacyjne, związane przede wszystkim z opadaniem policzków i ubytkiem podściółki tłuszczowej na twarzy. Widoczna staje się tzw. dolina łez, utrwalają się zmarszczki palacza. U osób intensywnie korzystających w trakcie swojego życia ze słońca, skóra całej twarzy może być pokryta siatką głębokich bruzd i zagnieceń.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe – skuteczne sposoby redukcji zmarszczek

W zależności od wieku, rodzaju i obszaru możemy zastosować różne zabiegi redukujące i spłycające zmarszczki. To przede wszystkim:

  • botulina – najszybsza i bezkonkurencyjna metoda redukcji zmarszczek mimicznych; dr Franciszek Strzałkowski opracował własną metodę podawania botoksu, dzięki której uzyskany efekt jest niezwykle naturalny;
  • wypełnianie kwasem hialuronowym – odpowiednio dobrany wypełniacz jest szybką i skuteczną metodą zmniejszenia nawet głębokich zmarszczek na całej twarzy; pozwala skutecznie zlikwidować bruzdy nosowo-wargowe, dolinę łez, linie marionetki czy zmarszczki palacza; skuteczność i naturalny efekt zabiegu zależy od odpowiedniego doboru preparatu i techniki jego podania;
  • zabiegi biostymulujące – mają one na celu zagęszczenie skóry poprzez pobudzenie w niej produkcji kolagenu i elastyny, czego efektem jest zmniejszenie zmarszczek i poprawa jędrności tkanek;
  • technologie prowadzące do przebudowy skóry (Biorad, Surgen, Zaffiro, Focus RF+) – jednocześnie zmniejszają widoczność zmarszczek;
  • doskonałe działanie przeciwzmarszczkowe mają też zabiegi mikroigłowe, np. Dermapen czy Morpheus (radiofrekwencja mikroigłowa).

Rodzaj zabiegu i plan terapii przeciwzmarszczkowej jest ustalany podczas konsultacji u naszych specjalistów.

KUP ONLINE!
Umów się