Redukcja rozstępów Warszawa – Klinika Strzałkowski


Rozstępy to szczególny rodzaj blizn, które powstają w wyniku nadmiernego i szybkiego rozciągnięcia się skóry, co prowadzi do osłabienia bądź wręcz rozerwania włókien kolagenowych. Powstają głównie w czasie ciąży, podczas gwałtownego tycia i chudnięcia, a także przy szybkim przyroście masy mięśniowej np. wskutek intensywnych treningów czy czynników hormonalnych. Tendencja do rozstępów jest uwarunkowana genetycznie.

Najbardziej na pojawienie się rozstępów są narażone takie obszary, jak brzuch (zwłaszcza w ciąży), piersi, pośladki, uda, ramiona, a u panów klatka piersiowa i plecy. Początkowo prążki są fioletowo-czerwonawe, z czasem jednak bledną, przyjmując strukturę blizny zanikowej. Niestety, są trudnym problemem estetycznym (zwłaszcza dla młodych kobiet) i nie jest łatwo się ich całkowicie pozbyć.

W Klinice Strzałkowski polecamy skuteczne metody zmniejszenia widoczności rozstępów – odpowiednio dobrane, wykonywane w serii, przynoszą znaczącą poprawę wyglądu skóry:

Klinika medycyny estetycznej Warszawa – zabiegi na redukcję rozstępów.

Kiedy powinno się skorzystać z zabiegów na redukcję rozstępów? Najlepszym momentem na podjęcie działań jest wczesny etap, gdy blizny są jeszcze w fazie zapalnej i przybierają postać równolegle ułożonych pasków w kolorze czerwonym lub sinoczerwonym.

W późniejszym czasie, w tzw. fazie zanikowej, zmiany stają się jaśniejsze (najbardziej są widoczne, gdy skóra wokół brązowieje wskutek opalania – rozstępy, podobnie jak wszystkie inne blizny, nie zmieniają koloru pod wpływem słońca, ponieważ nie zawierają melanocytów). Na tym etapie można jeszcze zmniejszyć widoczność rozstępów, ale bardzo trudno je całkowicie zlikwidować.

Dlatego im wcześniej zaczniesz działać, tym lepiej! Młode mamy zapraszamy już po okresie połogu na konsultację lekarską i kosmetologiczną. Redukcja rozstępów wymaga systematyczności i czasu, ale warto oddać się w ręce naszych profesjonalistów, aby cieszyć się ładną skórą bez prążków.

KUP ONLINE!
Umów się