Depilacja laserowa


Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa, inaczej epilacja lub epilacja laserowa to, jak sama nazwa wskazuje, laserowe usuwanie owłosienia.

Laser stosowany do zabiegu depilacji działa na zasadzie selektywnej fototermolizy – jego energia jest pochłaniana przez melaninę zawartą w łodydze włosa i zamieniana na ciepło, niszczy mieszek włosowy. Dzięki temu wiązka lasera, nie uszkadzając otaczających tkanek, powoduje, że włos w miejscu zabiegu nie wyrasta.

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod usuwania niechcianych włosków, takich jak depilacja woskiem, maszynką czy pastą cukrową, zabieg depilacji laserowej to skuteczna metoda na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia.

Skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej informacji.

Czy depilacja laserowa boli?

Tak, jak w przypadku wielu doznań, odczuwanie bólu podczas depilacji laserowej jest kwestią indywidualną. Jednakże przekonanie o tym, że usuwanie owłosienia laserem sprawia ból jest błędne i przestarzałe.

W Klinice Strzałkowski, podczas sesji depilacji laserowej, wykorzystujemy najnowocześniejszą technologię lasera, dzięki czemu depilacja laserem jest praktycznie bezbolesna.

Nasz laser posiada wbudowany potrójny układ do chłodzenia powierzchni skóry w miejscu depilacji, który niweluje nawet niewielki dyskomfort. Ponadto w Klinice Strzałkowski zapewniamy naszym Pacjentom indywidualne podejście, dlatego zabiegowi depilacji laserowej, zawsze towarzyszy rozmowa i informowanie o wykonywanych czynnościach.

Co ważne, zabieg przeprowadzony z wykorzystaniem naszego urządzenia, można wykonać bez ryzyka poparzenia, także na skórze o ciemniejszej karnacji.

Jak długo utrzymują się efekty depilacji laserowej?

Powszechnie uważa się, że skuteczność zabiegu epilacji jest zależna przede wszystkim od rodzaju włosa - laserowe usuwanie włosów, zapewnia trwałe efekty tylko w przypadku ciemnych i grubych włosków. Nic bardziej mylnego!

W Klinice Strzałkowski wykorzystujemy najnowocześniejszą technologię – jest to jedyny laser na świecie, który uzyskał certyfikat FDA w stałej redukcji owłosienia dla mieszanych długości fali: 755+810nm oraz 810+1064nm. Połączenie dwóch długości fali w jednym laserze pozwoliło zmienić sposób oddziaływania światła, dzięki czemu uzyskujemy bardzo dobre, trwałe efekty zarówno na ciemnych, jak i jasnych włosach o różnej grubości, a zabiegi są szybkie i komfortowe dla Pacjentów.

Ponadto trwałe usunięcie mieszków włosowych jest możliwe, dzięki systematyczności i odpowiedniemu odstępowi między wykonywaniem sesji depilacji laserowej. Kluczowe są tu fazy wzrostu włosa, zabiegi trzeba powtórzyć – wtedy, gdy kolejne włosy znajdą się w fazie anagenu (statystycznie po 6-8 tygodniach na twarzy i po 8-12 tygodniach na ciele), a więc będą miały wykształcone łodygi z odpowiednią zawartością melaniny. Najlepsze wyniki obserwuje się po 4-6 sesjach, powtarzanych w odstępach comiesięcznych.

Możliwe jest, że po upływie czasu mogą pojawić się pojedyncze, cienkie włosy. Wówczas należy wykonać szybki zabieg przypominający, który utrwali rezultaty.

Czy epilacja jest bezpieczna?

Laserowe usuwanie włosów jest nowoczesną metodą na pozbycie się niechcianych włosów. Dlatego wiele osób może zastanawiać się nad jej bezpieczeństwem.

Powszechnie depilacja laserowa jest uznawana za bezpieczny sposób na usunięcie zbędnego owłosienia. Jednakże, jak w przypadku innych metod, istnieją do niej pewne przeciwskazania.

W trosce o bezpieczeństwo naszych Pacjentów, przed rozpoczęciem zabiegu, nasz wykwalifikowany personel przeprowadza dokładny wywiad, na podstawie, którego określa, czy w danym przypadku można wykonać zabieg depilacji laserowej.

W Klinice Strzałkowski wykonujemy zabiegi depilacji laserowej z wykorzystaniem oryginalnego, sprawdzonego sprzętu i w oparciu o najwyższe medyczne standardy, dzięki czemu ta innowacyjna metoda usuwania owłosienia jest całkowicie bezpieczna.

Skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej informacji.

Warto wiedzieć

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej.

  • Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana.
  • Zabiegów depilacji laserowej nie wolno wykonywać na świeżo opalonej skórze.
  • Nie zaleca się wyrywania włosków (depilacji woskiem, przez minimum 4 tygodnie przed zabiegiem.)
  • Nie zaleca się stosowania kremów depilujących i samoopalaczy na 1 tydzień przed depilacją laserową.
  • Po zabiegu usuwania włosów laserem należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi.

Przed rozpoczęciem zabiegu epilacji nie wolno stosować:

  • Leków światło-uczulających, antybiotyków – depilację laserową można rozpocząć min. 2 tygodnie od zakończenia leczenia.
  • Dziurawca, nagietka, kosmetyków i leków o działaniu złuszczającym na min. 1 tydzień przed zabiegiem.
  • Kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C itp. min 1 tydzień przed zabiegiem.

Ile kosztuje zabieg depilacji laserowej?

Koszt depilacji laserowej jest zależny przede wszystkim od wielkości obszaru depilowanej części ciała - epilacja wąsika będzie miała proporcjonalnie niższą cenę niż depilacja laserowa nóg, czy okolic bikini.

W Klinice Strzałkowski proponujemy korzystne cenowo pakiety depilacji laserowej, dzięki którym Pacjenci będą mogli cieszyć się gładką skórą bez obciążania portfela.

Depilacja laserowa Warszawa

Jeśli częste golenie przyprawia Cię o zawrót głowy i szukasz skutecznej metody na pozbycie się niechcianego owłosienia - zapraszamy do Kliniki Strzałkowski.

W naszej ofercie znajdziesz zabieg depilacji laserowej, który jest doskonałym rozwiązaniem dla tych z Was, którzy chcą pozbyć się nadmiernego owłosienia i nieprzyjemnych skutków tradycyjnej depilacji, takich jak wrastające cebulki włosa czy podrażnienia.

Skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej informacji.

Zobacz wybrane usługi


KUP ONLINE!
Umów się