Hi-Tech Collagen Therapy - Odmłodzenie i ujędrnienie skóry Autorska Terapia


Odmłodzenie i ujędrnienie skóry – autorski zabieg medycyny estetycznej Warszawa.

Hi-Tech Collagen Therapy to autorska terapia odmładzająca i ujędrniająca skórę, opracowana przez dr. Franciszka Strzałkowskiego zgodnie z ideą naturalnego piękna i „minimal invasive – maximum effective therapy”.

Zabieg ma na celu biostymulację skóry, czyli pobudzenie fibroblastów do produkcji nowego, zdrowego kolagenu. Łączy zabiegi wykonywane w gabinecie z zaleconą pielęgnacją i suplementacją w domu.

Hi-Tech Collagen Therapy – Klinika Medycyny Estetycznej Warszawa.

W High-Tech Collagen Therapy stymulujemy skórę aż na 7 różnych sposobów! To 4 różne zabiegi wykonywane w gabinecie w trakcie jednej wizyty:

Dodatkowo pacjentka dostaje w gabinecie zestaw produktów pielęgnacyjnych i miesięczną suplementację – ich stosowanie wzmocni efekt biostymulacji i przyspieszy gojenie skóry po zabiegu.

Autorska terapia odmładzająca ma charakter kompleksowy – wszystkie jej etapy zostały starannie dobrane przez cały zespół Kliniki Strzałkowski, tak aby uzyskać jeszcze lepszy i trwalszy efekt odmłodzenia. Efekt bez kompromisu!

Odmłodzenie skóry w Klinice Strzałkowski – jak wygląda zabieg Hi-Tech Collagen Therapy?

Poszczególne etapy zabiegu Hi-Tech Collagen Therapy to:

 • Mezoterapia kolagenem - do zabiegu stosujemy reparat kolagenowy, który ma właściwości biostymulujące. Jest to odkrycie ostatnich lat – kolagen w specjalnie opracowanej formule, podawany techniką mikroiniekcji, prowadzi do silnej rewitalizacji i przebudowy skóry. Można powiedzieć, że odmładza ją od środka – stymuluje bowiem produkcję włókien kolagenowych, dzięki czemu pooprawia się jędrność i gęstość skóry, co ma wpływ na odmłodzenie owalu twarzy. Skóra staje się promienna, gładka, ładnie napięta. Lekarz Kliniki Strzałkowski wykonuje w tym zabiegu mezoterapię urządzeniem Vital Injector 2 – jest to tzw. mezoterapia próżniowa wieloigłowa, która zapewnia równomierne podanie preparatu bez bólu i siniaczków.
 • Laser frakcyjny CO2 - zaraz po mezoterapii wykonywany jest resurfacing laserem frakcyjnym CO2 – co dodatkowo pobudza produkcję kolagenu w skórze. Ważne – laser nie uszkadza podanego wcześniej kolagenu, ponieważ działa w płytszych warstwach skóry. Laser ponadto zapewnia piękne wyrównanie kolorytu skóry, redukcję drobnych zmarszczek, radykalnie zagęszcza skórę i ją napina.
 • Osocze PRP - osocze bogatopłytkowe jest naturalną substancją pozyskiwaną z własnej krwi pacjenta (po pobraniu jest ona przygotowywana w specjalnej tzw. wirówce). Ma bardzo silne właściwości regenerujące dzięki wysokiej zawartości czynników wzrostu. Osocze bogatopłytkowe pobudza skórę do odnowy, niweluje objawy starzenia, nadaje skórze wypoczęty, promienny wygląd, pobudza pracę fibroblastów, co prowadzi do zagęszczenia i ujędrnienia tkanek. Ponadto przyspiesza proces regeneracji po laseroterapii. W tym zabiegu osocze jest aplikowane na skórę (a nie podawane iniekcyjnie) – wykorzystywany jest fakt, że mezoterapia i laser „frakcjonują” skórę, a tym samym wielokrotnie zwiększają wchłanialność składników na nią nakładanych.
 • Kriostymulacja - obniżenie temperatury za pomocą specjalnej medycznej chłodziarki nie tylko łagodzi pieczenie i zaczerwienienie skóry po laserze, ale też dodatkowo pobudza tkanki do regeneracji i produkcji kolagenu.

Zabieg Hi-Tech Collagen Therapy nie wymaga w większości przypadków znieczulenia (krem znieczulający jest nakładany wyłącznie na okolicę oczu). Mezoterapia urządzeniem Vital Injector jest praktycznie bezbolesna, a zabieg laserowy jest wykonywany szybko i sprawnie, tak aby zminimalizować dyskomfort. Na koniec skóra jest „uspokajana” specjalną chłodziarką medyczną, dzięki czemu nie jest spuchnięta i mocno zaczerwieniona, a okres rekonwalescencji trwa krócej.

Hi-Tech Collagen Therapy i domowa pielęgnacja.

3 kroki domowej pielęgnacji zostały tak dobrane, aby wspomagać procesy przebudowy tkanek, dla jeszcze bardziej jędrnej, młodej, ładnie napiętej i promiennej skóry:

 • Regeneracja,
 • Ochrona przed UV,
 • Suplementacja kolagenem.

Każda pacjentka dostaje do domu zestaw starannie wybranych do tego zabiegu kremów pielęgnacyjnych (krem nawilżająco-regenerujący + krem z filtrem SPF 50+ z kompleksem wybielającym), a także indywidualnie dobrany zestaw 4 naturalnych nutrikosmetyków francuskiej marki D-LAB Nutricosmetics (miesięczny program).

Co ważne, zabieg Hi-Tech Collagen Therapy jest praktycznie bezbolesny (dzięki zastosowaniu do mezoterapii urządzenia Vital Injector) – maść znieczulającą nakładamy jedynie na delikatną okolicę oka.

Hi-Tech Collagen Therapy – efekty zabiegu.

Promienna, zdrowa skóra to marzenie każdej kobiety. Na szczęście jest Hi-Tech Collagen Therapy! Jakich efektów możesz spodziewać się praktycznie od razu po zabiegu? To przede wszystkim:

 • efekt rewitalizacji,
 • poprawa napięcia skóry,
 • rozświetlenie i wygładzenie skóry.

Na pełen efekt trzeba jednak poczekać minimum miesiąc (do 6 miesięcy) – tyle bowiem trwa pełna przebudowa kolagenu, wspomagana dodatkowo pielęgnacją i suplementacją.

Ze względu na silną biostymulację skóry w większości przypadków już jeden zabieg daje satysfakcjonujący i spektakularny efekt odmłodzenia. Kolejny można powtórzyć nie wcześniej niż po 6 tygodniach, gdyby było takie wskazanie.

 • Objawy fotostarzenia: drobne zmarszczki, utrata elastyczności skóry, niejednolity koloryt.
 • Wiotkość skóry, tzw. chomiki, opadanie tkanek.
 • Utrata młodzieńczego owalu.
 • Skóra „zmęczona” wymagająca regeneracji i przebudowy.
 • Objawy strzenia się szyi i dekoltu.
 • To też doskonała profilaktyka anti-aging dla osób ok. 30-35. roku życia.

To typowe wskazania do laseroterapii, czyli przede wszystkim:

 • ciąża, karmienie
 • świeżo opalona skóra
 • stosowanie leków i środków fotouczulających, np. z retinolem
 • aktywne infekcje skóry, opryszczka
 • nowotwory

Twarz – ok. 1 godziny.

Twarz, szyja, dekolt – ok. 1,5 godziny.

Skóra po zabiegu nie jest mocno zaczerwieniona ani spuchnięta, ale widoczna na niej jest charakterystyczna „kratka” po laserze frakcyjnym. Dlatego zabieg dobrze jest zrobić przed weekendem – zwykle pełna rekonwalescencja trwa 1-2 dni – trzeciego dnia można wykonać makijaż i wrócić do codziennych aktywności. Po zabiegu zalecane jest stosowanie kremów otrzymanych w gabinecie.

Marzysz o takich efektach?

Wybierz termin i zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Umów się na wizytę
KUP ONLINE!
Umów się