Nowe Spojrzenie


To autorski zabieg na okolicę oczu, opracowany przez lek. Franciszka Strzałkowskiego, który specjalizuje się w zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego na trudne estetycznie obszary – a do takich właśnie należy niezwykle delikatna skóra wokół oczu. Celem zabiegu jest wypełnienie doliny łez – charakterystycznego zagłębienia biegnącego od wewnętrznego kącika oka w kierunku środkowej części policzka (tak jak płyną łzy), powstającego w wyniku zaniku tkanki podskórnej wraz z wiekiem.

Dolina łez powoduje wrażenie podkrążonych oczu, sprawia, że cała twarz wydaje się smutna i zmęczona. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie korekcji ubytków tkankowych lek. Franciszek Strzałkowski opracował własną autorską metodę podawania wypełniaczy w obszar doliny łez za pomocą kaniuli. Pozwala ona uzyskać jeszcze lepszy efekt niż w przypadku tradycyjnej metody, a sam zabieg jest bardzo bezpieczny i przewidywalny. Każda pacjentka otrzymuje też w prezencie specjalistyczny krem do pielęgnacji okolic oczu w domu (o wartości 280 zł). Zabieg Nowe Spojrzenie w mgnieniu oka odejmuje lat, nadaje twarzy świeży, wypoczęty i pogodny wyraz, sprawia, że spojrzenie odzyskuje młodzieńczy blask.

Podanie kwasu hialuronowego autorską metodą z użyciem kaniuli wymaga jedynie dwóch nakłuć (po jednym z każdej strony twarzy), dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny (dla komfortu pacjentki może jednak wcześniej być podane znieczulenie w kremie bądź iniekcyjne) oraz nie pozostawia śladów. Efekt jest widoczny od razu i nie ma okresu rekonwalescencji. Stosowany w zabiegu preparat usieciowanego kwasu hialuronowego Teosyal Redensity II jest przeznaczony do delikatnej okolicy oka:

 • pozwala skutecznie i jednocześnie bardzo naturalnie wypełnić zapadnięcia pod oczami,
 • nie powoduje nacisku na tkanki, dzięki czemu nie wywołuje obrzęków – co zdarza się po podaniu innych preparatów kwasu hialuronowego w okolicę oczu,
 • stopniowo pochłania wodę, dzięki czemu nie występują po jego podaniu nierówności i grudki,
 • dzięki połączeniu kwasu hialuronowego z aminokwasami, antyoksydantami, minerałami i witaminą B6 wpływa na przebudowę skóry, pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny, regeneruje, chroni przed wolnymi rodnikami,
 • redukuje cienie i worki pod oczami,
 • jest niezwykle plastyczny, zapewniając precyzję podania i naturalny efekt.

Kontynuacją zabiegu jest pielęgnacja domowa z użyciem wybranego specjalnie przez ekspertów Kliniki Strzałkowski kremu Teoxane Eyes RHA Eye Contour, który każda pacjentka otrzymuje w prezencie (15 ml). Krem ten został stworzony przez tę samą szwajcarską firmę, która produkuje wypełniacz Teosyal Redensity II, wykorzystywany w zabiegu. Zawiera kwas hialuronowy oraz składniki aktywne o działaniu regenerującym, drenującym, przeciwobrzękowym, wzmacniającym naczynia krwionośne, napinającym i wygładzającym. Błyskawicznie rozświetla też skórę dając efekt wypoczętego oka. Krem jest kontynuacją terapii w domu i dostarcza nawilżenia dzięki zastosowaniu kwasu HA w najlepiej przyswajalnej przez skórę formie. Świetnie uzupełnia zabieg wypełnienia doliny łez i podtrzymuje jego efekty.

Odpowiednia technika podania wypełniacza zapewnia bardzo naturalny i jednocześnie spektakularny efekt odmłodzenia okolicy oka. Następuje natychmiastowa odbudowa tkanek w obszarze doliny łez, skóra staje się gładka, znikają drobne zmarszczki, podkrążone oczy i cienie wynikające z zapadania się tkanek pod oczami. Rewitalizacja okolic oka powoduje odmłodzenie całej twarzy, która zyskuje wypoczęty, świeży, młodzieńczy wygląd bez wrażenia, że coś zostało „wstrzyknięte”.

Wypełnienie doliny łez jest widoczne praktycznie od razu i utrzymuje się ok. 12-18 miesięcy – po upływie tego czasu zabieg można powtórzyć. Pełen efekt ocenia się po ok. 3-4 tygodniach, gdy podany kwas hialuronowy ułoży się i zwiąże odpowiednio wodę. Nie jest wskazana nadkorekcja podczas spotkania, aby uniknąć pojawienia się zapuchniętych oczu – podobnie w przypadku osób z głębokimi ubytkami w okolicy doliny łez. Dla podtrzymania i wydłużenia efektów zalecana jest domowa pielęgnacja kremem Teoxane, który każda nasza pacjentka otrzymuje do zabiegu Nowe Spojrzenie.

 • Pojawienie się charakterystycznego zagłębienia pod oczami – tzw. doliny łez (zwykle po 35-40. roku życia).
 • Wrażenie wiecznie zmęczonych i podkrążonych oczu.
 • Cienie pod oczami.
 • ciąża i karmienie piersią,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub inne składniki preparatu,
 • stany zapalne skóry,
 • aktywna opryszczka,

Podanie kwasu hialuronowego kaniulą – ok. 15 minut.

Znieczulenie iniekcyjne – tuż przed zabiegiem.

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją medyczną u lek. Franciszka Strzałkowskiego – ok. 30 minut.

 • Podanie kwasu hialuronowego kaniulą niesie mniejsze ryzyko pojawienia się śladów po zabiegu. W punktach po nakłuciach mogą pojawić się drobne zasinienia i delikatny obrzęk, które znikną w ciągu 48h – można stosować na nie krem przyspieszający gojenie.
 • Należy dbać o higienę miejsc wkłucia i unikać sytuacji, które mogłyby spowodować ich infekcję czy zabrudzenie (np. dotykania palcami).
 • Od następnego dnia po zabiegu można nakładać makijaż.
 • Po zabiegu nie należy mocno masować czy uciskać okolicy poddanej zabiegowi, aby nie doszło do przemieszczenia prepartu.
 • Przez pierwsze 2 dni należy też ograniczyć duży wysiłek fizyczny.
 • Pod wpływem ciepła kwas hialuronowy ulega szybszemu rozpadowi, co skraca czas utrzymywania się uzyskanych efektów. Dlatego przez co najmniej 4 tygodnie od zabiegu nie powinno się wykonywać zabiegów podnoszących temperaturę tkanek w danej okolicy, np. Thermoliftingu.

Marzysz o takich efektach?

Wybierz termin i zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Umów się na wizytę
KUP ONLINE!
Umów się