Leczenie nadpotliwości


Leczenie nadpotliwości Warszawa – zapraszamy do Kliniki Strzałkowski.

Pocenie się to naturalne zjawisko fizjologiczne, które chroni ludzki organizm przed przegrzaniem – dziennie tracimy nawet do 800-1000 ml potu. Gruczoły potowe rozmieszczone na całym ciele – najwięcej z nich znajduje się na dłoniach, stopach, czole i w okolicy pach, i to właśnie tych okolic dotyczy problem nadpotliwości.

Zwykle u jego podłoża leżą czynniki hormonalne, emocjonalne i zdrowotne (np. cukrzyca, nadczynność tarczycy czy choroby nerek). Uważa się, że Hyperhidrosis dotyczy nawet 3% społeczeństwa, głównie mężczyzn.

Ciągle wilgotna skóra twarzy czy dłoni i mokre plamy na ubraniu powodują duży dyskomfort w codziennym życiu, niższą samoocenę, unikanie kontaktów towarzyskich, niechęć do uprawiania sportów czy problemy w pracy.

Rozwiąż wstydliwy problem nadpotliwości - sprawdź leczenie nadpotliwości botoxem.

Jeśli pocenie jest tak silne, że nie da się go kontrolować za pomocą codziennej higieny i antyperspirantów, skutecznym rozwiązaniem jest podanie w problematyczne miejsca toksyny botulinowej – działa ona jak bloker, który hamuje przewodzenie impulsów z zakończeń nerwowych do gruczołów potowych, co skutkuje zahamowaniem wydzielania potu.

Warto podkreślić – bo o to często pytają nas pacjenci – że działanie toksyny botulinowej jest miejscowe, więc nie ma ryzyka zaburzenia termoregulacji całego organizmu.

Leczenie nadpotliwości – jak wygląda zabieg?

Zabieg leczenia nadpotliwości poprzedzony jest dokładnym wywiadem i konsultacją lekarską, podczas której przeprowadzana jest tzw. próba Minora. Jest to nieinwazyjny test jodowo-skrobiowy, który pomaga określić stopień nadpotliwości i obszar zabiegowy, a także dobrać odpowiednią dawką toksyny botulinowej.

Sama procedura jest szybka, mało inwazyjna i skuteczna – polega na ostrzyknięciu obszarów z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych małymi dawkami toksyny botulinowej za pomocą cienkiej igły z krótkim ostrzem.

Dla komfortu pacjenta iniekcję wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Przygotowanie do zabiegu leczenia nadpotliwości botoxem:

Na dzień przed umówioną wizytą należy usunąć owłosienie z miejsca, które zostanie ostrzyknięte toksyną botulinową, a w przypadku stóp wykonać pedicure.

Warto zabrać ze sobą czysty komplet ubrań na zmianę.

Efekty po zabiegu leczenia nadpotliwości.

Zahamowanie nadpotliwości jest widoczne już po ok. tygodniu.

Efekty zabiegu leczenia nadpotliwości toksyną botulinową utrzymują się do 6 miesięcy.

Umów się na konsultację do Kliniki Strzałkowski i pożegnaj się ze wstydliwym problemem nadpotliwości!

Większość pacjentów powtarza zabieg raz na 6 miesięcy, jednak długość utrzymywania się efektu jest uwarunkowana indywidualnie.

Nadmierne wydzielanie potu w obszarach:

  • czoła,
  • nosa,
  • pach,
  • dłoni,
  • stóp,
  • skóry owłosionej głowy.
  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Infekcje w miejscu planowanego podania preparatu
  • Zespół Lamberta Eatona (zaburzenie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego)
  • Stwardnienie zanikowe boczne
  • Jednoczesne stosowanie niektórych leków (aminoglikozydy, aminochinolony, D-penicylamina, cyklosporyna i inne)

Cała procedura trwa ok. 1 godziny.

Po zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie w miejscu iniekcji substancji. Zmiany te ustępują samoistnie po paru dniach i nie wymagają leczenia, choć można wspomóc ten proces poprzez stosowanie kremów łagodzących i przyspieszających gojenie. Od razu po zabiegu można wrócić do wykonywania codziennych obowiązków. Czasami obserwuje się tzw. wyrównawcze pocenie innych okolic ciała – dolegliwość powinna minąć po kilku tygodniach. Dodatkowo pamiętaj, aby:

  • w ciągu doby od zabiegu nie spożywać alkoholu,
  • przez 2 tygodnie nie nadwyrężać miejsca, które zostało ostrzyknięte toksyną botulinową,

Marzysz o takich efektach?

Wybierz termin i zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Umów się na wizytę
KUP ONLINE!
Umów się