Botulina metodą Strzałkowskiego – Wygładzenie zmarszczek.


Medycyna estetyczna Warszawa – botoks – usuwanie zmarszczek.

Wygładzanie zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej (powszechnie nazywane: usuwanie zmarszczek botoksem, choć Botox to nazwa handlowa jednego z produktów na jej bazie) jest od lat jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Nic w tym dziwnego! Botoks daje niesamowite efekty i jest w pełni bezpieczny dla naszego organizmu.

Likwidacja zmarszczek Warszawa – dlaczego warto zdecydować się na botoks?

Toksyna botulinowa – co to jest? To nic innego jak oczyszczony jad kiełbasiany – w dużym stężeniu niebezpieczny, w małym działa leczniczo. Substancja ta znana jest w medycynie od kilkudziesięciu lat, a początki jej medycznego zastosowania są związane z okulistyką i leczeniem m.in. zeza. Przy okazji podawania jej w okolicę oka zauważono, że „skutkiem ubocznym” jest wygładzenie zmarszczek. To substancja doskonale przebadana i bezpieczna pod warunkiem, że zabieg jest wykonywany toksyną botulinową zarejestrowaną do wskazań medycznych (Botox), a nie produktem o niewiadomym pochodzeniu.

Wypełnianie zmarszczek Warszawa – sprawdź, jak działa toksyna botulinowa.

Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu neurotransmiterów uwalnianych z zakończeń nerwowych (w szczególności acetylocholiny), co hamuje przewodnictwo nerwowo–mięśniowe. W efekcie:

 • zmniejsza się napięcie mięśni mimicznych,
 • skóra przestaje się marszczyć,
 • linie zostają wygładzone.

Mimo ogromnej popularności ciągle wielu pacjentów obawia się efektu „przebotoksowania”, opadnięcia bądź diabolicznego uniesienia brwi („mefisto face”). W trosce o naturalne piękno swoich pacjentek dr Franciszek Strzałkowski podaje botulinę w oparciu o najwyższe rynkowe standardy, w sposób, który zapewnia naturalny efekt świeżej, odmłodzonej, wypoczętej twarzy – bez ryzyka „zamrożenia” mimiki i sztucznego efektu.

Jak działa botoks na zmarszczki? Sprawdź efekty zabiegu w Klinice Strzałkowski!

Botox Warszawa – jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem z wykorzystaniem botuliny przeprowadzana jest konsultacja, podczas której lekarz precyzyjnie określa miejsce ostrzyknięcia botuliną oraz ilość substancji potrzebnej do uzyskania pożądanego efektu. Stosowanie niektórych leków może spowodować niepożądane skutki uboczne, dlatego bardzo ważne jest, aby poinformować lekarza o przyjmowanych środkach farmaceutycznych.

Zabieg wypełniania zmarszczek – Klinika Strzałkowski Warszawa.

Zabieg wygładzenia zmarszczek zaczyna się od dokładnego planowania i precyzyjnego wyznaczenia punktów, w które zostanie podany preparat. Niezbędna jest tutaj bardzo dobra znajomość anatomii oraz wiedza, jakie mięśnie odpowiadają za konkretne ruchy twarzy.

Za mimikę twarzy odpowiadają bowiem mięśnie przeciwstawne – jeśli zwiotczymy jeden z nich, ten przeciwstawny stanie się silniejszy i zacznie mocniej pracować. A zachowanie naturalnej mimiki po botoksie to dla nas kwestia priorytetowa! Dlatego nie eliminujemy całkowicie zmarszczek, bo to zawsze potęguje wrażenie sztuczności. Zmarszczki stają o wiele mniej widoczne, płytsze, ale nie znikają całkowicie. Pacjentce po takim zabiegu nikt nie zwróci uwagi, że wygląda nie naturalnie, ale doceni młody, świeży wygląd - jak po wakacjach.

Piękny, naturalny efekt po botoksie – tylko w Klinice Strzałkowski!

Można powiedzieć, że botulina metodą Strzałkowskiego jest zabiegiem lunchowym. Najdłużej trwa rozmowa i zaplanowanie punktów podania preparatu, a sama iniekcja dosłownie 5 minut! Nie wymaga znieczulenia, nie zostawia śladów. Za to pacjentki zyskują świeży, promienny wygląd, a zmarszczki są cudownie wygładzone!

Wypełnianie zmarszczek botoksem - efekty.

Na pełen efekt trzeba poczekać ok. 7 dni. Wygładzanie zmarszczek poziomych czoła, wygładzanie kurzych łapek oraz likwidacja lwiej zmarszczki to 80% wszystkich wskazań do zabiegów z użyciem botuliny.

Zabieg sprawia, że twarz jest bardziej pogodna, mniej smutna, mniej groźna – bo tak na jej odbiór może wpływać niekorzystna mimika i pogłębianie się zmarszczek mimicznych.

Klinika Medycyny Estetycznej Warszawa – sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Botulina to także odpowiedź na inne problemy, np.:

 • redukcja linii marionetek,
 • uniesienie opadającego koniuszka nosa,
 • uniesienie kącików ust.

Botulina niweluje ponadto rozbudowane żwacze będące efektem bruskizmu i mimowolnego zaciskania zębów. Jest też szybką metodą na likwidację uśmiechu dziąsłowego („gummy smile”) – poprzez rozluźnienie mięśni nadmiernie unoszących górną wargę. A także tzw. brukowanej brody lub brody czarownicy – podanie botoksu likwiduje wyraźną poziomą zmarszczkę, która oddziela brodę od reszty twarzy, co nadaje jej zacięty wyraz. To też bardzo skuteczna metoda pozbycia się problemu nadpotliwości w obrębie twarzy i ciała.

Pozbycie się tych defektów szybko i skutecznie przywraca całej twarzy harmonię i młody, atrakcyjny wygląd. Przekonaj się na własnej skórze! Zapraszamy do Kliniki Strzałkowski.

 • Poziome zmarszczki czoła
 • Lwia zmarszczka
 • Kurze łapki
 • Linie marionetki
 • brukowana broda
 • Uśmiech dziąsłowy
 • Bruksizm
 • Nadpotliwość
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Alergie skórne, nadwrażliwość na jad kiełbasiany
 • Stany zapalne skóry (aktywny trądzik, opryszczka, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry)
 • Zespół Lamberta-Eatona
 • Miastenia rzekomoporaźna
 • Stwardnienie zanikowe boczne
 • Jednoczesne stosowanie takich leków, jak: gentamycyna, amikacyna, leki zwiotczające mięśnie.

Ok. 30 minut wraz z konsultacją lekarską.

Botulina wstrzykiwana jest za pomocą bardzo cienkiej igły w obszar poddawany zabiegowi. Dzięki temu ślady są najczęściej praktycznie niewidoczne, jednak należy się liczyć z tym, że czasami w miejscach nakłuć może się pojawić delikatne zasinienie (łatwe do przykrycia makijażem) lub nieznaczny obrzęk, który szybko ustępuje. Do najważniejszych wskazań po zabiegu podania botuliny należą:

 • Zachowanie szczególnej ostrożności przez 48 godzin, a w szczególności przez pierwsze 4 godziny. W tym czasie należy unikać czynności, które mogłyby spowodować przemieszczenie się preparatu i wywołać działania niepożądane.
 • Kategorycznie zabrania się uciskać miejsca, w które wstrzyknięto substancję, a także podejmować jakiegokolwiek wysiłku fizycznego z pochyloną głową. Unikaj kładzenia się, schylania itp.
 • Nie wolno spożywać alkoholu w dniu zabiegu.
 • Przez kolejne 10-14 dni nie wykonuj zabiegów kosmetycznych w obrębie okolicy poddanej zabiegowi.
 • Przez 1-2 tygodnie nie opalaj się, unikaj korzystania z solarium i sauny.
 • Kolejne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w obszarze poddanym działaniu toksyny botulinowej można bezpiecznie i skutecznie przeprowadzić po upływie ok. 3 tygodni, czyli po całkowitym uwidocznieniu jej działania.

Marzysz o takich efektach?

Wybierz termin i zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Umów się na wizytę
KUP ONLINE!
Umów się