Dermaquest Terapeutyczny Zabieg Dyniowy


Terapeutyczny Zabieg Dyniowy to program normalizujący przeznaczony dla skór mieszanych, z problemem krostek, grudek, zaskórników oraz dla skór przetłuszczających się i z rozszerzonymi porami. Zabieg oparty jest na naturalnym miąższu z dyni – źródle witamin: C, B1, B2, B6, PP oraz K. Miąższ zawiera dużą ilość beta-karotenu, który bardzo łatwo penetruje przez naskórek, gdzie ulega przekształceniu do kwasu retinowego – najbardziej aktywnej formy witaminy A, oraz palmitynianu retinylu, czyli estrowej formy o działaniu antyoksydacyjnym.

  • Witamina A działa seboregulująco, zmniejszając łojotok, tworzenie się zaskórników i zmian zapalnych, przez co efekt czystej skóry osiągany jest w bardzo krótkim czasie.
  • Zabieg wzbogacony jest o nisko stężone kwasy keratolityczne: kwas migdałowy, salicylowy, nordihydrogwajaretowy, które również wykazują właściwości antybakteryjne i sebostatyczne.
  • Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają ryzyko infekcji oraz problemów skórnych.
  • Dzięki zastosowaniu substancji przeciwzapalnych, takich jak niacynamid, komórki macierzyste z pomarańczy i lilaka pospolitego, skóra po zabiegu jest zmatowiona, rozjaśniona i odpowiednio nawilżona.

Pełen zabieg DermaQuest Terapeutyczny Zabieg Dyniowy składa się z ośmiu aktywnych etapów:

  1. Oczyszczanie lipofilowe z użyciem olejku na bazie oleju ze słodkich migdałów, oleju abisyńskiego i oleju jojoba –idealnie usuwa makijaż i zanieczyszczania, nadaje skórze miękkość i gładkość.
  2. Oczyszczanie hydrofilowe z użyciem żelu na bazie m.in. kwasu migdałowego i papainy usuwa ze skóry resztki zanieczyszczeń.
  3. Resurfacing enzymatyczny z zastosowaniem maski dyniowej Mini Pumpkin Mask z miąższem z dyni (45%), kwasem migdałowym (7%), kwasem mlekowym (5%) i probiotykami. Maska wykazuje silne działanie seboregulujące, antybakteryjne i antyoksydacyjne, niweluje problem zmian zapalnych, krostek i grudek. Miejscowo może powodować efekt „frostingu”. Zastosowanie naturalnych probiotyków pozyskiwanych na drodze organicznego rozkładu dyni balansuje mikroflorę skóry i przeciwdziała rozwijaniu się bakterii odpowiedzialnych za zmiany trądzikowe.
  4. Dodatkowa terapia – w zależności od typu skóry terapeuta może dobrać odpowiedni rodzaj dodatkowej terapii w postaci oczyszczania manualnego, peelingu kawitacyjnego lub mikrodermabrazji.
  5. Terapia specjalistyczna – nałożenie maski DermaClear Mask na bazie glinki i kwasu salicylowego rozpuszcza nadmiar sebum i oczyszcza zanieczyszczone pory z zaskórników i treści ropnej. Maska zawiera silne substancje przeciwzapalne i hamujące aktywność tyrozynazy, dzięki czemu przeciwdziała powstawaniu stanów zapalnych i towarzyszącym im przebarwieniom. Silnie rozjaśnia skórę i obkurcza ujścia gruczołów łojowych.
  6. Aktywna pielęgnacja – nałożenie serum Essential B5 Hydrating Serum z niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym (40%) i prowitaminą B5 wypełnia drobne linie i zmarszczki, intensywnie nawilża, działa przeciwzapalnie.
  7. Ochrona skóry – aplikacja kremu SkinBrite Cream z witaminą C (5%) i kwasem kojowym działa rozjaśniająco i przeciwstarzeniowo.
  8. Ochrona UVA/UVB – nałożenie kremu BB z wysokim filtrem, który nadaje skórze zdrowy kolor, chroni ją przed słońcem, niweluje zaczerwienienia i wspomaga jej regenerację.
  • Regulacja pracy gruczołów łojowych
  • Zmniejszenie zmian ropnych i krostek
  • Redukcja widoczności zaskórników
  • Obkurczenie ujść gruczołów łojowych
  • Zmniejszenie łojotoku i tworzenia się ognisk zapalnych
  • Rozjaśnienie skóry i ujednolicenie jej kolorytu

Zalecamy wykonywanie zabiegów w następujących programach:

  • 8 zabiegów co 14-21 dni (w przypadku łączenia z dodatkową terapią – oczyszczaniem manualnym, mikrodermabrazją bądź peelingiem kawitacyjnym), dwa razy w roku;
  • 8 zabiegów co 7-14 dni (w przypadku zabiegu podstawowego), dwa razy w roku.
  • Skóra mieszana, łojotokowa, zanieczyszczona
  • Krostki, grudki, zaskórniki
  • Błyszczenie się skóry
  • Rozszerzone pory
  • Tendencja do przebarwień pozapalnych

Zabieg nie może być stosowany u osób uczulonych na retinol i aspirynę (kwas acetylosalicylowy), a także ze skórą wrażliwą. Jest to zabieg całoroczny.

60 minut.

Skóra po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji. Może być lekko zaczerwieniona, przejściowo może wystąpić efekt „frostingu” po działaniu maski dyniowej. W domu należy stosować odpowiednio dobrane kosmetyki, aby podtrzymać efekty terapii. Kosmetolodzy Kliniki Strzałkowski podczas indywidualnej konsultacji pomogą dobrać najlepszy plan pielęgnacyjny dla skóry pacjenta.

Marzysz o takich efektach?

Wybierz termin i zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Umów się na wizytę
KUP ONLINE!
Umów się