Usuwanie cellulitu Warszawa – Klinika Strzałkowski


Cellulit może dotykać nawet 95% kobiet na całym świecie i jest najczęstszym problemem estetycznym ciała, z jakim pacjentki zgłaszają się do gabinetów i klinik. Coraz częściej obserwujemy też ten problem u młodych osób, nawet nastolatek, co prawdopodobnie związane jest nie tylko z brakiem ruchu i nieodpowiednią dietą, ale też coraz wcześniejszym dojrzewaniem hormonalnym.

Cellulit, czyli popularna skórka pomarańczowa, to nic innego jak widoczne pod skórą złogi tłuszczowe – zdeformowane, rozrośnięte komórki tłuszczowe, które uciskają włókna tkanek i naczynia krwionośne, utrudniając krążenie krwi i limfy, co dodatkowo potęguje problem i sprzyja obrzękowi.

Jak poradzić sobie z cellulitem? Odkryj skuteczne zabiegi na cellulit Warszawa.

Cellulit pojawia się w obszarach, w których jest najwięcej tłuszczyku – u kobiet na pośladkach, udach, biodrach, brzuchu czy ramionach. Jest objawem zaburzenia naturalnej równowagi między magazynowaniem a uwalnianiem tłuszczów na poziomie adipocytów (komórek tłuszczowych) – tendencja do niego jest uwarunkowana genetycznie oraz w dużym stopniu uwarunkowana stylem życia: nieodpowiednią, bogatą w cukier i niezdrowe tłuszcze dietą, brakiem ruchu fizycznego, stresem, stosowaniem hormonów, nieodpowiednimi nawykami pielęgnacyjnymi.

Na szczęście jest wiele metod, które pomagają skutecznie pozbyć się cellulitu – należą do nich przede wszystkim zabiegi na cellulit:

  • masaże próżniowe i podciśnieniowe (np. Icoone), które dodatkowo pozwalają pozbyć się obrzęków i są szczególnie polecane osobom z tzw. cellulitem wodnym,
  • karboksyterapia, czyli ostrzykiwanie skóry dwutlenkiem węgla,
  • fala uderzeniowa (połączona w naszym bestsellerowym zabiegu Liposhock z ultradźwiękami),
  • fale radiowe (np. Focus RF+).

Należy jednak pamiętać, że usuwanie cellulitu to proces długotrwały, wymagający systematyczności i wielu powtórzeń – w zależności od metody zalecamy od kilku nawet do 15-20 sesji. Potem warto jest robić tzw. zabiegi podtrzymujące, aby utrzymać uzyskane efekty. Bardzo dobre efekty dają też terapie łączone. Dokładny plan terapii antycellulitowej zawsze jest ustalany indywidualnie podczas konsultacji z naszymi specjalistami.

KUP ONLINE!
Umów się