Zapomnij o wiotkości skóry — radiofrekwencja mikroigłowa


radiofrekwencja-mikroigłowa

Wiotka skóra, opadanie tkanek, kurze łapki oraz zmarszczki — to tylko część problemów, z którymi mierzy się każda osoba wraz z wiekiem. U jednych te problemy są mniejsze, a u innych większe — dlatego czas powiedzieć temu stop. Rozwiązaniem może być radiofrekwencja mikroigłowa.

Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej przebudowuje i odmładza skórę, wykorzystując fale radiowe oraz specjalne mikronakłucia. Wywołuje to skrócenie włókien kolagenowych i elastynowych. Natychmiastowo następuje poprawa napięcia skóry. Dodatkowo stymulacji ulegają fibroplasty, dzięki czemu organizm rozpoczyna intensywną produkcję kolagenu, przez co zobaczysz ujędrnienie skóry i redukcję zmarszczek.

Jak wygląda zabieg?

Sam zabieg radiofrekwencji mikroigłowej nie jest bolesny, jednak może być niekomfortowy. By zapobiec negatywnym odczuciom, zawsze przed zabiegiem jest podawane znieczulenie w formie kremu. Następnie lekarz medycyny estetycznej, wykorzystując specjalny aplikator, dokonuje nakłuć we wskazanym obszarze (na głębokość od 0,5 do 4 mm).

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest jedną z niewielu skutecznych i bezinwazyjnych technologii, która przy okazji sięga warstwy podskórnej. Dzięki temu modelacji ulega warstwa tłuszczu, co skutecznie poprawia rysy twarzy.

Radiofrekwencja mikroigłowa jest nieinwazyjnym zabiegiem, który wykonuje się wokoło godzinę (łącznie z czasem podania i zaczęcia działać znieczulenia). Tym samym, to jedno z tych działań, które możesz wykonać w przerwie w trakcie dnia — bez zajmowania sobie całego terminu w osobistym kalendarzu.

jakie-rezultaty-daje-radiofrekwencja-mikroiglowa

Jakie rezultaty daje radiofrekwencja mikroigłowa?

Pierwsze rezultaty są widoczne około 2 tygodnie po wizycie. Dochodzi wtedy do widocznej poprawy napięcia skóry. Na pełne ujędrnienie trzeba poczekać od 3 do 6 miesięcy (w zależności od indywidualnych cech skóry). W tym czasie dochodzi do końca formowania nowego kolagenu.

Dzięki temu zauważysz:

  • redukcje cieni i zmarszczek
  • upoprawę napięcia skóry
  • spłycenie blizn i rozstępów
  • poprawę owalu twarzy
  • wyrównanie kolorytu i wygładzenie struktury skóry

Zalecenia po zabiegu

Przede wszystkim warto przez jeden lub dwa dni unikać aktywności fizycznej. Pamiętaj też, by przez kilka dni stosować kremy regenerujące, które przyśpieszą gojenie skóry.

przeciwskazania-do-zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Jak każdy zabieg, radiofrekwencja mikroigłowa również ma pewne ograniczenia. Za przeciwwskazania do zabiegu uznaje się ciąże i okres karmienia piersią, choroby skóry, a także nowotwory.

Dodatkowo pacjenta nie mogą trapić zmiany naczyniowe w miejscu zabiegowym, a także nie może zmagać się z aktywnym trądzikiem. By wykryć te elementy oraz odpowiedzieć na wszystkie pytania, każdy zabieg radiofrekwencji mikroigłowej poprzedza szczegółowy wywiad.

Radiofrekwencja mikroigłowa — podsumowanie

Radiofrekwencja mikroigłowa jest bezpieczna i nieinwazyjna. Zarówno rozstępy, jak i blizny mogą ulec znacznemu spłyceniu. Dodatkowo Twoja twarz zyska na elastyczności, dzięki czemu będzie wyglądać znacznie młodziej i zyska na jędrności.

Jeśli myślisz o zabiegu, to skontaktuj się z jednym z gabinetów medycyny estetycznej. Niezależnie czy marzy Ci się redukcja cieni, czy chcesz odmłodzić swój wygląd i wyeliminować zmarszczki lub blizny — ten zabieg jest dla ciebie!

Zobacz wybrane usługi


KUP ONLINE!
Umów się